Hlaváčikova 35,

841 05 Bratislava

0911 544 533

ahoj@mariagalikova.sk

Tieto stránky používajú súbory cookies.

branch_bg_1
branch_bg_2
olive_branch
branch_bg_2

Každá žena je iná

V živote som však zažívala strach tak ako aj Vy.

Môj príbeh sa začal v Prahe, kde som v tom čase žila. Mala som 20 rokov, keď som na ministerstve zahraničných vecí absolvovala kurz diplomatickeho protokolu. Tento kurz obsahoval spoločenskú etiketu, diplomatický protokol, etiketu stolovania, dress code.

Nasledoval 5-ročný zahraničný pobyt s exmanželom v západnom Berlíne v pozícii manželky diplomata. Tu som mohla v praxi zúročiť všetky znalosti z oblasti protokolu a spoločenskej etikety.

Počas pobytu v zahraničí som študovala nemecký jazyk na Herbert Universität v Berlíne.

Po návrate do Prahy som založila cestovnú kanceláriu ITIS Reisen, s.r.o. V rámci môjho podnikania som pre klientov organizovala rôzne spoločenské podujatia, recepcie a bankety.

maria galikova
girls chating

Po niekoľkých rokoch som opäť vycestovala s exmanželom diplomatom do Bonnu. Absolvovala som nespočetné množstvo spoločenských podujatí za účasti významných VIP hostí, dokonca aj recepcie s členmi anglickej kráľovskej rodiny.

Moje diplomatické skúsenosti a znalosti business etikety som žila v praxi. Po niekoľkých rokoch som sa rozviedla a presťahovala do Bratislavy, kde žijem aj dnes.

Opäť som sa vydala a začala žiť nový šťastný súkromný život.

Titul profesionálny manager som získala na The Open University v Londýne.

girls chating

Následne som vyštudovala medzinárodné vzťahy, kde som tiež absolvovala skúšku z diplomatického protokolu. Titul PhDr. som získala na Fakulte masmédií PEVŠ.

Pracovala som v súkromnej firme na pozícii account managera pre TOP klientov. Do širšieho povedomia som sa dostala ako marketingová riaditeľka TV JOJ. Na tejto pozícii som pracovala 5 rokov.

Neskôr som pôsobila ešte na pozíciách výkonnej a obchodnej riaditeľky iných firiem.

Viem, čo znamenalo pre mňa rozhodnutie skončiť na rôznych riadiacich pozíciách – strach zo zmeny na jednej strane, a na druhej strane oslobodenie a naplnenie vlastných ambícií.

Myslím,

že osud človeka sa odvíja na základe volieb, ktoré človek učiní a ja som si bola istá, že moja voľba je tá správna. Vedela som, že môj život už nebude tým čím bol, a že ma stretne niečo krásne, možno dokonca zázračné. Bolo to úžasné precitnutie.

Vďaka obrovskej podpore môjho manžela som zobrala osud do svojich rúk a založila vlastnú firmu MG Prime, s.r.o. Okrem marketingu sa venujem aj ženám, ich premenám, spoločenskej etikete, business etikete, etikete stolovania.

Som vydatá, mám dve dospelé dcéry, jednu úžasnú vnučku a žijem šťastný a spokojný život. Mojím životným krédom je pomáhať tým, ktorí pomoc potrebujú. Robím to z lásky a bez očakávaní.

Želám si, aby boli ľudia k sebe slušní a zdvorilí. Aby poznali pravidlá spoločenského správania. To je etiketa. Preto som sa rozhodla svoje vedomosti a dlhoročné skúsenosti zdieľať s ostatnými, ktorí sa chcú naučiť správať sa kultivovane.

Vzhľadom na to, že prechovávam úctu a obdiv k osobnostiam, ktoré vo svojom živote dosiahli úspech a sú uznávaní aj za hranicami Slovenska, organizujem prestížne podujatie Beckovské slnko, na ktorom oceňujem týchto výnimočných ľudí.

stránka sa načítava